17 Şubat 2010 Çarşamba

Kadın Filmleri Festivalinde 53 Film

8. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul, Kars ve Sinop'ta 12 Mart-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Filmmor Kadın Kooperatifince bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek festivalin filmleri, 12-21 Mart tarihlerinde İstanbul'da Fransız Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü, İstanbul Modern salonlarında gösterilecek. Festival süresince 20 ülkeden 53 film gösterime sunulacak.

Festival, 10-11 Nisanda Kars'a, 17-18 Nisanda Sinop'a gidecek. Festival, ayrıca bu yıl Creteil Kadın Filmleri Festivali (Festival De Films De Femmes) ortaklığıyla 31 Mart-6 Nisan tarihleri arasında Türkiye'den kadınların filmleriyle Fransa'da olacak.

Filmler, ''Marleen Gorris Toplu Gösterimi'', ''Carole Roussopoulos Anısına'', ''Ermenistan KIN (Kadın) Filmleri Festivali Seçkisi'', ''Jin Jiyan Azadi'', ''Cins Cinsiyet Cinsiyetler'', ''30 Yıl Sonra 12 Eylül'', ''Sinemada Kadınlar: Melek ya da Şeytan, Masum ya da Fettan ya da Hiç Kimse'' bölümleri altında izleyici ile buluşacak.

Festivalin kapanışında, Türk sinemasındaki cinsiyetçiliğe dikkati çekmek amacıyla düzenlenen ''Altın Bamya'' ödülleri verilecek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder