9 Şubat 2010 Salı

Eğitim Gönüllüsü Gençlerin Başlattığı Kitap Kampanyasına Türkiye'den Destek Geldi


Hatay'ın Erzin ilçesinde eğitim gönüllüsü gençlerin bir köy kütüphanesi için başlattığı kitap bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Cihan Haber Ajansı'nın yaptığı haber ve Samanyolu Televizyonu'na atılan maille seslerini duyuran gençlerin kampanyasına Türkiye'nin dört bir yanından destek geldi.

Bir süre önce ilçeye bağlı Gökdere köyünde ikamet eden eğitim gönüllüsü bir Grup Genç, kapanma noktasına gelen kütüphaneye sahip çıktı. Kütüphaneye destek olmak için köylerinde ve Erzin'de çaldıkları birçok kapıdan boş döndüklerini bildiren Eğitim gönüllüsü gençlerden Ceyhun Tınaz, ''Biz de arkadaşlarımızla sesimizi basın yolu ile duyurmaya karar verdik.'' dedi.

Gençlerden Anıl Çapar da, Samanyolu Televizyonu'na attıkları maili 'Son Durum' programını sunan Asım Yıldırım'ın okuması ile tüm Türkiye'nin haberdar olduğunu söyledi.

Haberin yayınlanması ve mailin okunması ile Türkiye'nin değişik illerinden birçok insanın kendilerini arayarak kitap yollamak için adres sorduğunu belirten Çapar, köy halkı olarak kütüphanelerine gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını ifade etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder